Złota Łuska Szczęśliwic 09.09.2018r.

W dniu 9 września 2018r. na jeziorze Szczęśliwickim odbyły się zawody spławikowe dla dzieci. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godzinę 10:00. Już dużo wcześniej przybyli niecierpliwi zawodnicy żeby dokonać zapisu, przygotować sprzęt i zająć stanowiska. W tym czasie przygotowywano zanęty dla młodych uczestników, oznaczono stanowiska oraz odbyła się krótka odprawa przed zawodami. Organizator zadbał o wszystko. Dzieci dostały pakiety startowe z od, soczkami i drobnymi łakociami. Zadbano o zanętę i robaki tak, że młodzi zawodnicy poza wędkami nie musieli się o nic martwić. 
O godzinie 10:00 rozpoczęła się rywalizacja. Wystartowało 13 zawodników i zawodniczek. Tura trwała 2 godziny i prawie każdemu uczestnikowi udało się coś złowić. Największą rybą okazał się leszcz ok 30 dkg. Kilku zawodników złowiło po ok 6-7 płoci i okoni. Przed i w trakcie zawodów grupa ochotników pomagała dzieciom przy ustawieniu gruntu, doborze i zmianie zestawu lub zarzucaniu gdyż dla część najmłodszych była to pierwsza lub jedna z pierwszych przygód z wędką. Przyniosło to jednak dobre rezultaty gdyż poza złowionymi rybami były pytania o szkółkę wędkarską w kole. Ziarno zostało zasiane ;)
Na zakończenie zawodów odbyła się dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i mały upominek natomiast najlepsza szóstka dodatkowe nagrody. Za złowienie największej ryby młodego wędkarza nagrodzono wędką. Następna taka impreza w przyszłym roku w okolicach Dnia Dziecka.

Dziękujemy również członkom naszego koła za pomoc w organizacji zawodów.