2013 MORSKIE Grand Prix Okręgu Mazowieckiego

Na przedostatni weekend października, zostały zaplanowane
zawody z cyklu GPX Okręgu Mazowieckiego  w wędkarstwie morskim. Tym razem najlepszych "wilków morskich" okręgu gościło Darłówko. To moje ulubione morskie łowisko, stąd też poza przyjemnością z pobytu w pięknych, nadmorskich "okolicznościach przyrody", jechaliśmy z nadzieją na uzyskanie dobrego wyniku sportowego.
Nasze koło było reprezentowane przez dwie drużyny:

Aktualnych drużynowych Mistrzów Okręgu:

1. Piotr Nowakowski
2. Bartek Szostakiewicz
3. Paweł Zdanewicz

oraz piatą drużynę Mistrzostw Okręgu:

1. Michejasz Kujanek
2. Jacek Dorant
3. Piotr Kozak

Poza nadzieją na dobry wynik drużynowy Piotr Nowakowski i Bartek Szostakiewicz mieli realną szansę na awans do Kadry Okręgu.

Zawody zgromadziły na starcie 32 wędkarzy, pływaliśmy na jednostkach z floty Łukasza Sochonia - "Shannon" i "Pilot 55". Warunki atmosferyczne były wymarzone - lekki dryf, niewielki zachmurzenie. Ryba była na niegłębokiej wodzie - łowiliśmy maksymalnie na 35 metrach. Niestety, po ostatnich sztormach ławice dorsza były rozbite, stąd wyniki nie należały do imponujących, choć najlepsi na poszczególnych jednostkach łowili ponad 10 sztuk.
Pierwszy dzień przyniósł sporo niespodzianek. Niestety nie zawsze dobrych...
Dość odległe miejsca Piotra Nowakowskiego i Bartka postawiły po znakiem zapytania ich szansę na Kadrę. Drużynowo było nieźle - mamy drugie i trzecie miejsce. Ja indywidualnie, zajmując drugie miejsce na kutrze, awansowałem na 13 miejsce w klasyfikacji rocznej, znacznie zmniejszając stratę punktową do pierwszej ósemki.
Drugi dzień, niemniej ciekawy. Bardzo wiele zależało od jednostki na której się płynęło. Zaskakująco słabo łowi "Shannon", na której łowi Piotr N. Udaje Mu się pokonać tylko dwie ryby co daje odległą, 13-ta lokatę. Jedna ryba więcej i Piotr byłby... 6. Przy tak minimalnych różnicach punktowych, bardzo wiele zależy od szczęścia, którego tego dnia Piotrowi trochę zabrakło. Robił co mógł, przerzucał ryby niewymiarowe, ale tej trzeciej wymiarowej niestety nie udało się pojmać... Ja miałem łowić na Pilocie. Dobre losowanie i chętnie współpracujące ryby ;), pozwoliły mi wygrać kuter i w klasyfikacji końcowej zawodów zająć drugie miejsce.

Niestety nie udało się zrealizować planów drużynowych.
W klasyfikacji rocznej zajęliśmy:

3 miejsce ( Kujanek, Dorant, Kozak )
4 miejsce ( Nowakowski, Szostakiewicz, Zdanewicz ).

Indywidualnie:
5m. - Piotr Kozak
9m. - Piotr Nowakowski
10m. - Bartek Szostakiewicz
11m. - Michejasz Kujanek
16m. - Jacek Dorant
22m. - Paweł Zdanewicz

Myślę, że mimo słabszego występu drużynowego w Darłówku, nasze wyniki w
tym roku należy uznać za bardzo dobre. Zdobycie drużynowo Mistrzostwa Okręgu, indywidualnie wicemistrzostwa ( Piotr Nowakowski ) zasługują na uznanie.