2013 Start drużyn w okręgowych podlodowych MO i GP

Dziesiąte, jubileuszowe Mistrzostwa Okręgu odbyły się na jez. Brajnickim. To bardzo dobre łowisko do rozgrywania tego typu imprez. Niegłębokie, dające równe warunki wszystkim zawodnikom, na rybostan, jak pokazały zawody, też nie można narzekać.
Nasze Koło reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny, oraz dwóch zawodników startujących indywidualnie.
Pierwszy zespół to prawdziwy podlodowy „dream team” - Paweł Gałaj – czterokrotny indywidualny Mistrz Okręgu,  ubiegłoroczny podlodowy wicemistrz Polski – Kacper „Górek” Górecki, oraz nasz kapitan, Mistrz Polski 2011 w dyscyplinie podlodowej, największy autorytet spławikowy i prawdziwy lider zespołu – Maciek Fabisiak, który jednocześnie zajmował się stroną logistyczną wyjazdu i przygotowaniem zanęt i przynęt dla wszystkich naszych zawodników.
Druga drużyna  - mix młodości z doświadczeniem. Piotrek Zimniewicz – zdobywca podlodowego GPX koła w 2013 roku, Jacek Dorant – drugi wicemistrz Polski w drużynie z 2008 roku i wszechstrony wciąż młody Piotr Kozak - Drużynowy Mistrz Polski ( 2001 ), drugi wicemistrz ( 2008 ), zdobywca drugiego miejsca w Podlodowym GPX Polski 2005, aktualnie reprezentant Polski w dyscyplinie morskiej.
Indywidualnie – debiutant – Andrzej Dorant – były spławikowy Mistrz Koła, zdobywca trzeciego miejsca w GPX Koła 2013, oraz kolejny weteran spiningowych, morskich, spławikowych i podlodowych aren krajowych i okręgowych, Klubowy spiningowy Mistrz Polski,  drugi wicemistrz Polski w drużynie z 2008 roku – Michejasz Kujanek

Treningi zapowiadały łowienie jazgarzy w sektorze najbliższym ośrodka wypoczynkowego "U Maksia" oraz płoci we wszystkich następnych.

Maciek z Pawłem zrobili prostą ale pierwszy raz stosowaną zanętę. Sprawdziła się na treningu, więc do zawodów każdy przystępował z nadzieją, że będzie miał ryby w łowisku i nawet wolniejsze łowienie pozwoli zrobić dobry wynik.

Cel był jasny, I drużyna ma walczyć o miejsce na podium Mistrzostw Okręgu z silnymi kołami ze Szczytna oraz z drużyną z Pruszkowa - mistrzami z zeszłego roku. Druga ekipa miała walczyć ambitnie a wynik w pierwszej szóstce byłby doskonały.

Indywidualnie nikt niczego nie przewidywał i nie zakładał gdyż o medalach często decydują gramy.

Wyniki pierwszej tury okazały się dużym zaskoczeniem. Każdy łowił od początku do końca. Taktyka nęcenie sprawdziła się każdemu. P. Kozak, A.Dorant i M.Kujanek i K.Górecki łowili jazgarze a reszta płotki.

I Drużyna 1 mc : Gałaj Paweł 1 mc , Kacper Górecki 4 mc, Maciek Fabisiak 1 mc

II Drużyna 2 mc : Piotr Kozak 1 mc, Zimniewicz Piotr 2 mc, Dorant Jacek 5 mc.

Indywidualnie Andrzej Dorant 5 mc, Michał Kujanek 21 mc

W drugiej turze płoć reagowała trochę inacze i pojawiły się pierwsze problemy. Jednak udało się naszym ekipom utrzymać przyzwoitą średnią i ostatecznie zająć dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji drużynowej Podlodowych Mistrzostw Okręgu !

I Drużyna : Gałaj Paweł 3 mc , Kacper Górecki 4 mc, Maciek Fabisiak 7 mc

II Drużyna  : Piotr Kozak 12 mc, Zimniewicz Piotr 5 mc, Dorant Jacek 8 mc.

Indywidualnie Andrzej Dorant 14 mc, Michał Kujanek 20 mc

Drużynowo :

1. miejsce Koło nr 7 Warszawa Ochota 1d

2. miejsce Koło nr 7 Warszawa Ochota 2d

3. miejsce Koło nr 73 Odrodzenie Szczytno

Indywidualnie:

1. miejsce Michał Brzezowski  k-18 Pruszków 4 pkt

2. miejsce Paweł Gałaj 4 pkt (mniejsza suma wag)

4 miejsce Piotr Zimniewicz

5 miejsce Maciek Fabisiak

7 miejsce Kacper Górecki

14 miejsce Dorant Jacek

16 miejsce Kozak Piotr

26 miejsce Andrzej Dorant

67 miejsce Michejasz Kujanek

W niedzielę odbyły się także dwuturowe zawody eliminacyjne do kadry okręgu. Na placu boju pozostało  mniej drużyn i zawodników.Sektory i ich wielkość pozostały te same. W praktyce oznaczało to duże skupiska zawodników w przewidywanych "miejscówkach" i spore nie obstawione połacie łowiska.

Pierwsza drużyna zaczęła jak z nut wygrywając wszystkie 3 sektory.

Wyniki niedzielnych zawodów eliminacyjnych:

Drużynowo :

1. Koło nr 7 Warszawa Ochota 1d

6. Koło nr 7 Warszawa Ochota 2d

Indywidualnie:

1. Maciek Fabisiak  1+1

5. Paweł Gałaj 1+5

10. Kacper Górecki 1+8

12. Piotr Kozak 2+8

24 miejsce Piotr Zimniewicz 10,5 +7

29 miejsce Dorant Jacek 6+14

37 miejsce Andrzej Dorant 12+13

W całym Grand Prix Okręgu Mazowieckiego z 4 tur zwyciężył Paweł Gałaj przed Maćkiem Fabisiakiem. Obaj mieli po 10 pkt ale o ok 300 gram więcej wagi miał Paweł.

W klasyfikacji indywidualnej cyklu GP:

1. Gałaj Paweł 10 pkt

2. Fabisiak Maciej 10 pkt.

6. Górecki Kacper 17 pkt

12. Kozak Piotr 23 pkt

13. Zimniewicz Piotr 24,5 pkt

21. Dorant Jacek 33 pkt

29. Dorant Andrzej  44 pkt.

W klasyfikacji drużynowej cyklu GP:

1. Koło nr 7 Warszawa Ochota 1d

5. Koło nr 7 Warszawa Ochota 1d

Pełne WYNIKI Mistrzostw KLIK , Zawodów eliminacyjnych KLIK , całego Grand Prix KLIK

Relacjonował prosto z Brajnickiego lodu: Piotr Kozak