2014 Podlodowe Mistrzostwa i GP Okręgu Mazowieckiego 15/16.02.2014

W rozegranych 15 lutego 2014 roku Mistrzostwach Okręgu w wędkarstwie podlodowym ponownie bardzo dobrze wypadli nasi reprezentanci.

Już w czwartek na łowisku trenował Rafał Pykało i Piotr Zimniewicz. Pierwsze wnioski to zdecydowanie mniej ryb i mniejsze płotki niż w roku ubiegłym za to pojawiają się okołowymiarowe okonki.

W piątek dojeżdza Maciek Fabisiak i Piotr Kozak.

Trenujemy w czwórkę różne warianty nęcenia.

Niestety znowu nie wyzanaczono terenu do treningu a część sektorów ustawiono z uporem na płytkiej wodzie i bardzo blisko trzcin.

W piątek wieczorem dojeżdżają Jacek Dorant i Paweł Gałaj. Wymuszony brak treningu odbiją się trochę na wynikach.

Pół nocy wiążemy mormyszki, rano mieszanie zanęt i od 6.00 odprawa.

Wyniki pierwszej tury niezbyt duże. Płyta woda zrobiła swoje i pierwszy od ośrodka sektor  wygrywa 885 gram.(kolejny 525 gram)

Pozostałe sektory umiejscowione na coraz głębszej wodzie wygrywające wyniki to ok 1,5 kg.

Drużynowo nie jest źle, drugie i dziewiąte miejsce. Straty małe. M.Fabisiak 3, P.Kozak 6.

W drugiej turze na rybniejszej wodzie idzie nam zdecydowanie lepiej. P.Gałaj 1. M.Fabisiak 2, P.Zimniewicz 3. Drużynowo wygrywamy drugą turę a druga ekipa 5.

Do końća nikt nie wie jakie są wyniki indywidualne i drużynowe gdyż listy wiszą w ośrodku a zawodnicy od rana na łowisku.

Pierwszy przy wynikach jest Piotrek Kozak i dzwoni : Gold medal Mistrz Okręgu Maciek Fabisiak !!! W końcu skompletował indywidualnie Mistrza Koła, Okręgu i Polski !

Obie drużyny znowu na podium ! Srebro i brąz !!!  Zabrakło 3 pkt do pierwszego miejsca.

Finish w drugiej turze okazał się bardzo skuteczny.. Pierwsza drużyna wygrała i umocniła się na 2 miejscu a druga ekipa awansowała z 9 na 3 miejsce !!!

W niedzielę zawody eliminacyjne do kadry.

Niestety, łowimy na tych samych sektorach. Efekt jest taki, że albo brania są ciągle albo nie ma ich wcale. Łowimy ze zmiennym szczęściem.

Pierwsza tura bardzo dobra Piotr Zimniewicz 1 miejsce a Rafał Pykało 2, Piotr Kozak 4 a Maciek Fabisiak 5.
W drugiej odsłonie niedzielnych zmagań Piotr Kozak 4, Piotr Zimniewicz i M.Fabisiak na 5 miejscu.

Najlepiej wypada Piotr Zimniewicz 3 miejsce w zawodach a Piotr Kozak jest 6!

Drużynowo 4 i 5 miejsce. Tym razem druga drużyna jest lepsza :)

W KLASYFIKACJI ROCZNEJ:

Indywidalnie 3 miejsce Maciej Fabisiak, 8 miejsce Piotr Zimniewicz

Drużynowo 2 i 3 miejsce.

Podsumowując na trudniejszym niż rok temu łowisku wypadliśmy lepiej niż rok temu.

Zdobyliśmy również 3 medale w tym najważniejszy złoty indywidualnie. W klasyfikacji rocznej mamy dwie drużyny na podium. W zeszłym roku jedną ale na 1 miejscu.