2016 Morskie Mistrzostwa OM 24-25.09.2016 r.

Morskie Grand Prix Okręgu Mazowieckiego 2016

Zawody rozegrano w dniach 24-25 września w miejscowości Darłówko. Na trzech kutrach flotylli pana Łukasza Sochonia : Złota Rybka, Szanon i Pilot 55 wystartowało 52 zawodników kół i klubów Okręgu Mazowieckiego.

W imprezie walczono o punkty w Grand Prix 2016 w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej oraz do Kadry Okręgu w dyscyplinie Morskiej.

Koło nr 7 Warszawa Ochota wystawiło trzy drużyny łącznie dziewięciu zawodników ośmiu panów i naszą perełkę Sylwię Murasicką .

I drużyna: Nowakowski Piotr, Janiak Witold, Kozak Piotr .

II drużyna: Dorant Jacek, Seń Marcin, Nowakowski Łukasz .

III drużyna: Sylwia Murasicka, Kabzia Paweł, Walecki Zenon.

Pierwszy dzień zawodów, wieje silny wiatr, pogoda prawie sztormowa nie wszyscy dobrze to znoszą, są przypadki choroby morskiej ale trzeba to wytrzymać i walczyć o dobry wynik. Na łowisko płyniemy około 1 godz. głębokość niespełna 20 m.

Warunki są ekstremalne, jednak już po chwili na pokład lądują pierwsze dorsze, pojawiają się również piękne dublety. Koledzy z Siódemki łowią wyśmienicie pierwszą turę indywidualnie wygrywa Nowakowski Piotr a Dorant Jacek i Janiak Witold zajmują w sektorach drugie miejsca.

Drugi dzień flauta, morze gładkie jak stół, technika i sposób łowienia przewraca się do góry nogami, wielu dobrych wędkarzy nie radzi sobie w takiej sytuacji. Po bardzo dobrych lokatach pierwszego dnia, robią dwucyfrówki i spadają na dalsze miejsca w klasyfikacji zawodów.

Nasi koledzy łowią bardzo dobrze, plasują się na wysokich pozycjach w sektorach: Jacek Dorant i Nowakowski Łukasz jest drugi, Nowakowski Piotr i Walewski Zenek mają trzecie miejsce, Janiak Witold czwarty a Kozak Piotr piąty.

Daje to w efekcie kolegom z Siódemki wspaniałe wyniki: Nowakowski Piotr indywidualnie zajmuje pierwsze miejsce, Jacek Dorant jest drugi Janiak Witold czwarty (dokładne wyniki na stronie Okręgu Mazowieckiego).

Drużynowo: Siódemka Ochota I miejsce II, Siódemka Ochota II miejsce IV.

W ciągu dwu dni rywalizacji złowiono 807 dorszy i trzy belony. Najdłuższego dorsza 72,8 cm złowił Nowakowski Łukasz, najdłuższa ryba , belona 74,7cm kol. Dąbrowskiego Michała z Ursynowa.

Klasyfikacja indywidualna Grand Prix za 2016 rok :

Janiak Witold II,

Dorant Jacek III,

Nowakowski Piotr VIII, Nowakowski Łukasz XI, Kozak Piotr XVII. Klasyfikacja drużynowa Grand Prix za 2016 rok :

Siódemka Ochota II miejsce III.

Siódemka Ochota I miejsce IV.

Do Kadry Okręgu w wędkarstwie morskim zostaną powołani:

Nowakowski Piotr, Nowakowski Łukasz, Janiak Witold, Kozak Piotr.

Są to najlepsze wyniki w historii tej dyscypliny, Koła nr 7 Warszawa Ochota.

SZACUN i gratulacje dla kolegów.

Witold Janiak